štvrtok 26. marca 2020

Výstava Geniálny Amedeo nás presviedča o kráse i sociálnej inklúzii (2019)


Keďže prípravy na tohtoročnú výstavu sú nateraz pozastavené, pripomínam aspoň video z minulého roku. Kolegňa Renča a ja rozprávame o našej práci a výstave obrazov ľudí s mentálnym postihnutím.http://www.tvba.sk/hostia-metro-dnes/vystava-klientov-genialny-amedeo/


Ešte kúsok o výstave z pera mojej kolegyne:Info:


Dňa 22. 5. 2019 (streda) sa v priestoroch Kafe Scherz na Palisádach konalo otvorenie výstavy prác našich klientov pod názvom Geniálny Amedeo 2019. Nakoľko sa tento rok výstava otvárala už po desiaty krát, priebeh otvorenia sa niesol vo výnimočnejšom slávnostnejšom šate.


Nášmu kolegovi Michalovi Kralovičovi sa podarilo na moderovanie osloviť kamaráta Štefana Chrappu (Pištu Vandala), ktorý  nás celou vernisážou profesionálne sprevádzal.
Vďaka našej pani riaditeľke Janke Čajágiovej prijala pozvanie Tamara Kramárová s hudobným doprovodom, čo bol skvelý umelecký zážitok.

Pred hlavným bodom programu (každoročná aukcia vybraných desiatich diel našich klientov) vystúpil ešte Matúško Kralovič (syn nášho kolegu Michala) s krátkou vtipnou prózou od Viliama Klimáčka - Mole.

Vyvrcholením bola naozaj aukcia vedená našim dlhodobým priateľom, kunsthistorikom  Ľuboslavom Mózom. Dražilo sa tak ako po iné roky desať obrazov. Tohtoročná novinka v aukcii bola vtáčia búdka, ktorá vznikla pod dohľadom nášho kolegu Erika Forgáča.  Výtvarný ateliér spolupracuje na výzdobe predných dvierok.  Dvierka  vtáčích búdok sú aj súčasťou tohtoročnej výstavy.
Výherný obraz bol "LOĎ" od autora Adriana Slezáka pod mojím vedením. Tento rok sa stala šťastným výhercom naša kolegyňa Dagmar Michalková, ktorú z košíka šťastia vytiahla práve Tamara.

Po aukcii ešte Alenka Forgáčová spolu s Katkou Hollou pobalili obrazy spokojným dražiteľom a mohli sme ešte v kľude a pohode  posedieť pri muffinoch a koláčikoch, s láskou pripravené Aničkou Huťovou, Jankou Orosziovou a tiež Jankou Čajágiovou.

Napriek zime a dažďu môžem povedať, že sa výstava vydarila.  Možno nás vďaka zlému počasiu nebolo až tak veľa ako po iné roky, ale možno práve preto mala vernisáž ducha rodinnej atmosféry, za čo patrí veľká vďaka všetkým zúčastneným.
Takže budúci rok do videnia. (R. Frešová)


-------------------------------------


Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára